Konkursy - PSR 2020

Urząd Statystyczny w Poznaniu, realizując zadania w zakresie promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020, zorganizował następujące konkursy:


1. Konkurs radiowy z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnymhttps://poznan.stat.gov.pl/…/konkurs-radiowy-z-wiedzy-o-ps…/ , w którym uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu spisu, w każdy poniedziałek na antenie Radia Poznań.


2. Konkurs fotograficzny "Moje gospodarstwo w obiektywie"https://poznan.stat.gov.pl/…/moje-gospodarstwo-w-obiektywie/, adresowany do użytkowników gospodarstw rolnych z zacięciem fotograficznym. Rolnicy, którzy dokonają samospisu przez internet i nadeślą zdjęcie swojego gospodarstwa wezmą udział w projekcie, którego efektem będzie plakat promujący PSR 2020.


3. Konkurs plastyczny "Nasze gospodarstwo rolne"https://poznan.stat.gov.pl/edukac…/nasze-gospodarstwo-rolne/ , przeznaczony dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenach wiejskich, które wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola wykonają wspólnie jedną makietę gospodarstwa rolnego. Zadaniem nauczycieli jest już potem tylko sfotografowanie wykonanych makiet i zgłoszenie ich do konkursu.


4. Konkurs "Wyścig po piłki" https://poznan.stat.gov.pl/edukacja-statys…/wyscig-po-pilki/, to konkurs, w którym udział wezmą wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych w gminie. Niezależnie czy gmina jest duża czy mała, czy wiejska czy o charakterze raczej miejskim. Każda może wziąć udział w wyścigu o piłki, wystarczy, że zmobilizuje użytkowników gospodarstw rolnych do samospisu przez internet jeszcze we wrześniu. Im wyższy wskaźnik realizacji spisu w tej formie na koniec września, tym większa szansa, że komplet piłek trafi do wybranej przez władze gminy szkoły.


Serdecznie zapraszamy do brania udziału!

Opublikowano: 02-10-2020

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 127