Finałowe spotkanie w MDK w Wągrowcu w ramach projektu "TWÓJ CZAS w 7 gminach powiatu wągrowieckiego. Kompleksowy program usług opiekuńczych dla niesamodzielnych osób starszych i ich opiekunów faktycznych." .

W dniu 27 listopada 2019 roku w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się finałowe spotkanie klubów seniora działających w ramach projektu "TWÓJ CZAS w 7 gminach powiatu wągrowieckiego. Kompleksowy program usług opiekuńczych dla niesamodzielnych osób starszych i ich opiekunów faktycznych.". Na tym symbolicznym zamknięciu pierwszego etapu projektu zjawiło się ponad 140 seniorek i seniorów ze wszystkich siedmiu gmin powiatu wągrowieckiego, a także wiele osób bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby być realizowane - od władz firmy Centrum Kompetencji i partnerujących w projekcie przedstawicieli samorządów, przez kierowników OPS i ośrodków kultury, fizjoterapeutów, instruktorów prowadzących zajęcia i wiele innych.

Oprócz podsumowania dotychczasowych działań i wzajemnych podziękowań w programie wydarzenia znalazło się wykonanie "Hymnu seniorów z Gołańczy" w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego "Boguszanie". Zwieńczeniem spotkania był koncert poznańskich śpiewających aktorów Wiesława i Agnieszki Wawrzyniak i Wiesława Paprzyckiego, którzy bogatym i zróżnicowanym repertuarem piosenek i arii operetkowych zachwycili zebranych słuchaczy.

Na zakończenie, w galerii MDK seniorzy mogli skorzystać z poczęstunku i swobodnie porozmawiać z kolegami z innych klubów oraz pozostałymi gośćmi przy obiadowym poczęstunku.

Opublikowano: 27-11-2019

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 269