Gołanieccy Seniorzy korzystają z darmowych szkoleń unijnych

Gmina Gołańcz, poprzez deklarację podpisaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz przestąpiła do Projektu „Cyfrowa Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Projekt polega na działaniach szkoleniowych z zakresu obsługi komputera dla 40 osób z terenu gminy w wieku 65 lat i więcej. W szkoleniach uczestniczą słuchacze Gołanieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Darmowe szkolenia obywają się w małych, 10-osobowych grupach. Tempo jest dostosowane do każdej z grup indywidualnie. Kurs dzieli się na dwie części: część szkoleniową oraz część animacyjna, Podczas zajęć Seniorzy uczą się praktycznej obsługi komputera, telefonu oraz Internetu. Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom współczesnego „świata technologii”, który może być przydatny w życiu codziennym. Seniorzy uczą się m.in. robienia zakupów on-line, korzystania z komunikatorów oraz mediów społecznościowych, zamawiania książek czy ustalania nawigacji. Podczas animacji Seniorzy wykorzystują zdobytą na kursie wiedzę i utrwalają nabyte umiejętności, mając do dyspozycji otrzymane wcześniej tablety.

Projekt jest współfinansowany z środków unijnych a jedynym wkładem gminy do projektu jest udostępnienie sali szkoleniowej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Partycypacji Społecznej w Poznaniu. 

belka_szkol.jpg


Opublikowano: 04-04-2019

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 523