CZESŁAWICE PIERWSZE PO RAZ TRZECI!

Czesławice górą, a sołectwo Kujawki to od dziś Kujawki Wielkie!

Rywalizację rozpoczęliśmy 29 kwietnia piłką nożną mężczyzn i siatkówką kobiet. Wygrały dziewczyny z Laskownicy Wielkiej, przed Morakowem i Czesławicami. Natomiast w turnieju piłki nożnej zwyciężyło Czeszewo przed Czesławicami i Gręzinami. 1 maja najlepsi byli siatkarze z Czesławic, następnie Kujawki i Rybowo. 3 czerwca w sali Stodoła grali szachiści (10 graczy). Niepokonany Andrzej Klinowski z Grabowa triumfował w tych rozgrywkach, przed Zygmuntem Romaniakiem z Czerlina i Kamilem Nowickim z Kujawek i Leszkiem Karolczakiem z Potulina.  24 czerwca na strzelnicy KBS po kilku godzinach turnieju triumfowała ekipa z Czerlina z najlepszym strzelcem Tomaszem Kocikowskim (76 pkt.) – lepiej mu się nie narażać!, drugie miejsce – Rybowo, trzecie – Panigródz. Najcelniej strzelająca kobieta to Katarzyna Trzeciak z Krzyżanek (68 pkt.) – unikajcie denerwowania tej pani!

Przed finałem najlepsza szóstka to: Czesławice - 134 pkt., Kujawki – 118,5 pkt., Laskownica W. – 117 pkt., Czerlin (115 pkt), Panigródz – 111 pkt, Rybowo – 107 pkt. No i finał – 1 lipca. O 6 rano 12 wędkarzy na gołanieckim jeziorze Smolary rozpoczęło połowy. Zwyciężył Albert Bartkowiak z Laskownicy Wielkiej (2,88 kg), wyprzedzając Dawida Olejnika z Grabowa (2,78) i Macieja Sobieszczyka z Panigrodza (2,46 kg). A po południu – warcaby przyniosły zwycięstwo Kujawkom, które zawdzięczają je Kamilowi Nowickiemu (2. miejsce – Andrzej Klinowski z Grabowa, 3. miejsce ex aequo Janusz Konieczny z Potulina i Eugeniusz Januchowski z Chojny).

Potem konkurencje rekreacyjne. Zaczęliśmy od rzutu beretem. Zwyciężyła para z Kujawek: Agata Konopińska i Jakub Nowicki (2. m. Monika Starszak i Bartosz Bartkowiak z Laskownicy Wielkiej, 3. m. – Danuta Biskup i Adam Lisiecki z Chojny).

Następnie slalom na hulajnodze dla dzieci (wygrali Milena Ucińska i Jakub Walczak z Czesławic, 2. m. – Martyna Wachowiak i Radek Szczepaniak z Oleszna, 3. m. – Wiktoria Burzyńska i Łukasz Korbal z Panigrodza) i bieg z pyrą na desce (zwycięzcy to: Oliwia Kołodziejczak i Dawid Walczak z Czesławic, m. 2. – Karolina Hojnacka i Dominik Skrętny z Rybowa, m. 3. – Ela Świtała i Przemek Salamon z Czerlina).

Odważnik 17,5 kg 40 razy podniósł Krzysztof Hojnacki z Rybowa, drugi był Krystian Lijewski z Chojny (39) i trzeci Krzysztof Kaczmarek z Potulina (31).

Na koniec konkurencja pod hasłem „kochamy naszego sołtysa” (4 osoby przenosiły sołtysa na kocu), czyli błękitny rydwan sołecki. Okazało się, że tylko dla niektórych „błękitny”, bo dla innych „w kratę”, a to dlatego, że zawiódł „sprzęt”. Poproszono wtedy komika Mieczysława Górę o występ, aby w tym czasie postarać się o inny koc. Najwięcej punktów zdobył rydwan z Kujawek, następnie z Rybowa i z Morakowa.

Po podliczeniu wszystkich punktów triumfatorem turnieju zostały Czesławice z przewagą 12,5 punkta przed Kujawkami. Rybowo zajęło 3. miejsce (213 pkt.). Następnie uplasowały się: Laskownica Wlk. i Czerlin. Wymienione sołectwa otrzymały nagrody pieniężne (500 zł, 400 zł, 300 zł, 200 zł i 100 zł).

Po wręczeniu dyplomów i pucharów (ufundowanych przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu) pierwszym 6 zespołom oraz najlepszym strzelcom przez burmistrza Mieczysława Durskiego i przewodniczącego rady Józefa Ryłkę, wiceprezesa MGZ LZS Andrzeja Wieczorka, Jakuba Skopińskiego dyrektora biura Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS, przystąpiono do losowania nagród wśród wszystkich uczestników turnieju wsi (319 losów; 2017 r.: 284 losy; w 2016 r. 327 losów). Warunkiem otrzymania nagrody była obecność na trybunach w trakcie losowania. Do zdobycia było m.in. mnóstwo sprzętu sportowego. Główną nagrodę – rower miejski ufundowany przez gołanieckie firmy: WOPOL-TRANS Maria i Ryszard Wotowie oraz ELWA wygrała Olimpia Kalka z Potulina. Pozostali sponsorzy nagród to: Władysław Majdak i Żaneta Siwek. Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za pomoc sędziom: Władysławowi Majdakowi, Markowi Poprawie, Darkowi Pijanowskiemu, Tomkowi Zielińskiemu, Sławkowi Michalskiemu, Rafałowi Marciniakowi, Marcinowi Maciaszkowi, Sebastianowi Maciaszkowi, Wiesławowi Poterskiemu, Adamowi Poterskiemu, Łukaszowi Łędze oraz Franciszkowi Koralewskiemu, Januszowi Hajdukowi Przemysławowi Skopińskiemu, Andrzejowi Nadrowi. Piotrowi Nadrowi. Michałowi Błażakowi, Sławomirowi. Gawrysiakowi, członkom KBS, PZW, GKS „Zamek” i MGZ LZS, firmie Bronex, pracownikom GOK z niezawodnym Andrzejem Połczyńskim, obsłudze stadionu, pracownikom urzędu gminy: Agnieszce Ć. i Darii K.. Dziękujemy wolontariuszom: Weronice M., Oli M., Dominice Ż., Kasi K., Julicie W. Dziękuję wszystkim za udostępnienie sali, strzelnicy, terenów do rozgrywek oraz potrzebnego sprzętu. Szczególne podziękowania kieruję do sołtysów i drużyn sołeckich za Wasz trud, mobilizację i zaangażowanie. W tegorocznym turnieju wzięło udział 17 sołectw (mamy ich w gminie 25). 6 sołectw: Czesławice, Kujawki Wielkie, Panigródz, Oleszno, Potulin i Morakowo wzięły udział we wszystkich konkurencjach turnieju – brawo!

Zadanie było dofinansowane dotacją z Miasta i Gminy Gołańcz.

Eligiusz Wachowiak

prezes Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Gołańczy

Alina Wachowiak

sekretarz Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Gołańczy

 

Opublikowano: 04-07-2018

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 322