Szczepienia na HPV - I dawka II termin rocznik 2007

Szanowni Państwo,

 

               Powiat Wągrowiecki dołączył do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce i zdecydował  o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek z rocznika 2007, zameldowanych   na stałe na terenie jednej z siedmiu Gmin Powiatu Wągrowieckiego: Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno. Koszt tych szczepień zostanie finansowany w 50% ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50% z budżetów Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno.

                Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

W ramach działań promocyjno-edukacyjnych zostanie umieszczony na stronie www.edictum.pl w zakładce „Programy-Wągrowiec 2020” film edukacyjny dotyczący zagadnień związanych z zachorowaniami wywoływanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego oraz działań profilaktycznych, które pozwolą uchronić dziewczynkę przed zakażeniem wirusem HPV. Wykład prowadzi prof. zw. dr hab. Hanna Krauss - pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym.

Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodzica oraz kwestionariusz wywiadu przesiewowego. Właściwe formularze otrzymali Państwo z listem oraz dostępne są na stronie www.edictum.pl. w zakładce „Programy”. W/w uzupełnione druki wraz z książeczką zdrowia dziecka należy zabrać ze sobą na szczepienie.

W związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS-COV-2  do listu zostały dołączone zasady bezpieczeństwa dotyczące wykonywania szczepień w czasie pandemii COVID-19. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie „EDICTUM” Sp.
z o.o. ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.

 Zapisy możliwe są przez internet: wagrowiechpvzapisy@gmail.com oraz pod numerem telefonu (61) 847 04 54.  

                  

Szczepienia I dawką szczepionki dla dziewczynek, które z przyczyn losowych nie zostały zaszczepione w pierwszym wyznaczonym terminie odbędą się według następującego harmonogramu:

  

14.09.2020r.

– Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:

 od godz. 14:30 do 17:00

Opublikowano: 09-09-2020

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 879

Załączniki