ZWYCIĘSTWO RYBOWA!

Rybowo zwyciężyło w tegorocznym Turnieju Wsi Gminy Gołańcz! Drugie miejsce ex aequo zajęły sołectwa Czeszewo i Kujawki!

Turniej rozpoczął się 5 maja piłką nożną mężczyzn i siatkówką kobiet. Wygrały dziewczyny z Laskownicy Wielkiej, przed Rybowem i Czesławicami. Natomiast w turnieju piłki nożnej zwyciężyło Czeszewo przed Rybowem i Panigrodzem. Pogoda nie pozwoliła rozegrać 12 maja siatkówki męskiej, która przeniesiona została na 15 czerwca. Najlepsi byli siatkarze z Rybowa następnie Czesławice i Chawłodno. 19 maja w sali Stodoła grali szachiści (13 graczy). Zwyciężył Zygmunt Romaniak z Czerlina przed Kamilem Nowickim z Kujawek i Januszem Koniecznym z Potulina.  2 czerwca na strzelnicy KBS triumfowała ekipa z Kujawek, skąd też pochodzi najlepszy strzelec turnieju – Piotr Nowicki (83 p.). Drugie miejsce – Oleszno, trzecie – Chawłodno. Najcelniej strzelająca kobieta to Alicja Woźniak z Czesławic (71 pkt.).

Przed finałem najlepsza szóstka to: Rybowo - 150 pkt., Kujawki – 128 pkt., Czeszewo – 125 pkt., Chawłodno (125 pkt), Czesławice – 122 pkt, Oleszno – 119 pkt. Finał rozegrano 23 czerwca. O 6 rano 13 wędkarzy na gołanieckim jeziorze Smolary rozpoczęło połowy. Zwyciężył Krzysztof Chojnacki z Czeszewa (3,33 kg), wyprzedzając Dariusza Ćwika z Panigrodza (2,85 kg) i Mirosława Woźniaka z Czesławic (2,45 kg). A po południu – warcaby przyniosły zwycięstwo Czesławicom, które zawdzięczają je Józefowi Sciburze. 2. miejsce – Grzegorz Peryt z Chojny, 3. miejsce - Kamil Nowicki z Kujawek.

Potem konkurencje rekreacyjne. Zaczęło się od konkurencji „kochamy sołtysa”, która polegała na przenoszeniu sołtysa na noszach na czas. Najbardziej kochają sołtysa Laskownicy wielkiej Rafała Starszaka, nieco mniej Józefa Loose z Morakowa, 3. miejsce Chawłodno.

W podnoszeniu odważnika 17,5 kg niepokonany był Maciej Hojnacki z Rybowa (59 razy), drugi był Krystian Lijewski z Chojny (40) i trzeci Krzysztof Kaczmarek z Potulina (38).

Tor przeszkód dla dzieci wygrali reprezentanci Chawłodna: Wiktoria Sawicka i Kuba Beyma, 2. m. – Dawid Lisiecki i Jakub Grembowski z Chojny, 3. m. – Brajan Trojanowski i Aleks Ziewiec z Morakowa.

Najdalej rzucali kaloszem Agata Konopińska i Radosław Mądry z Kujawek, następnie  Jolanta Kruszka i Mirosław Kruszka z Czerlina oraz Anna Ciszewska i Szymon Preuss z Czeszewa.

Na koniec konkurencja dla sołtysów, którzy w ten sposób mogli polepszyć lub pogorszyć pozycję swojego sołectwa. „Oko sołtysa” to rzuty do celu różnymi przedmiotami w wykonaniu sołtysów. Najwięcej punktów zdobyła Marta Kędziora z Panigrodza, przed Wiolettą Paradowską z Potulina. Miejsce 3. ex aequo zajęły Laskownica Wielka, Chojna i Morakowo.

Ostatecznie triumfatorem turnieju zostało Rybowo z dorobkiem 232 punktów, a na drugim miejscu z 219 punktami uplasowały się Kujawki i Czeszewo. Miejsce 4. zajęło Chawłodno (218 punktów).

Po wręczeniu dyplomów i pucharów pierwszym 6 zespołom oraz najlepszym strzelcom i wędkarzowi przez burmistrza Mieczysława Durskiego i przewodniczącego rady Karola Brzezińskiego, przystąpiono do losowania nagród wśród wszystkich uczestników turnieju wsi (354 losy). Warunkiem otrzymania nagrody była obecność na trybunach w trakcie losowania. Do zdobycia było m.in. mnóstwo sprzętu sportowego. Główną nagrodę – rower miejski ufundowany przez gołanieckie firmy: WOPOL-TRANS Maria i Ryszard Wotowie oraz GO! PACK Jacek Frydrych wygrała Zuzanna Kierzek z Laskownicy Wielkiej. Szlifierkę kątową ufundował Władysław Majdak – prezes PZW, a sadzonki tui ozdobnych Andrzej Cholewiński z Oleszna. Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za pomoc sędziom: Władysławowi Majdakowi, Markowi Poprawie, Darkowi Pijanowskiemu, Tomkowi Zielińskiemu, Sławkowi Michalskiemu, Rafałowi Marciniakowi, Marcinowi Maciaszkowi, Adamowi Poterskiemu, Łukaszowi Łędze oraz Franciszkowi Koralewskiemu, Januszowi Hajdukowi, Andrzejowi Michalakowi, Antoniemu Kocurowi, Michałowi Błażakowi, członkom KBS, PZW, GKS „Zamek” i MGZ LZS, firmie Bronex, dyrektorowi i pracownikom GOK, obsłudze stadionu, ŚDS, OSP Gołańcz, pracownikom urzędu gminy. Dziękujemy wolontariuszom: Weronice M., Oli M., Dominice Ż. z koleżanką. Dziękuję wszystkim za udostępnienie sali, strzelnicy, terenów do rozgrywek oraz potrzebnego sprzętu. Szczególne podziękowania kieruję do sołtysów i drużyn sołeckich za Wasz trud, mobilizację i zaangażowanie. W tegorocznym turnieju wzięło udział 19 sołectw (na 25). 10 sołectw wzięło udział we wszystkich konkurencjach turnieju – brawo!

Zadanie było dofinansowane dotacją z Miasta i Gminy Gołańcz.

Alina Wachowiak

sekretarz Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Gołańczy

Opublikowano: 28-06-2019

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 305