SESJA MŁODZIEŻOWA

Jedenasta sesja młodzieżowa odbyła się 4 czerwca 2018 r. Obrady wyśmienicie poprowadziła Maja Wierzbicka z SP Smogulec przewodnicząca rady, przy solidnym wsparciu sekretarza sesji - Klaudii Kalki.
Tematy, jakie młodzież wybrała w tym roku to:
Panigródz: filmik przedstawiający rówieśnika z ciekawym hobby,
Gołańcz: czerwcowe obchody Dni Ziemi Gołanieckiej.
Smogulec: Jak zmniejszyć wydatki na utrzymanie psów w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Rybowie?
Morakowo: filmik reklamowy o Czeszewie.
Na sali były też obecne 3 zespoły, które zakwalifikowały się do udziału w XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie (sesja ta niestety została przez marszałka Sejmu RP przeniesiona na 27 września): Wiktoria Bielecka i Katarzyna Konwińska z SP Gołańcz (które uzyskały najwyższa lokatę w województwie i uczestniczyły wcześniej w pracach komisji i wyborze marszałków sejmu w Sulejówku) oraz Aneta Zmudzińska i Dominika Żętkowska z SP Gołańcz, a także Klaudia Kalka i Maja Wierzbicka z SP Smogulec.
Dziewczyny opowiedziały, jak działały, aby dostać się do Warszawy.
Na koniec burmistrz Mieczysław Durski, przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch i Andrzej Przybyłowicz pogratulowali i podziękowali młodzieżowym radnym i posłankom na sejm w Warszawie. Wręczono drobne upominki. Po wykonaniu wspólnej fotografii przed wejściem do urzędu, młodzież udała się do lodziarni na rynku, aby wykorzystać darmowy bon.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji sesji.

Opublikowano: 08-06-2018

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 682