Spartakiada powiatowa LZS

W niedzielę 4 lutego 2018 roku na nowej hali w Łeknie odbył się finał XV Zimowej Powiatowej Spartakiady LZS Mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego o Puchar Wójta Gminy Wągrowiec. Wzięło w niej udział 7 gmin. Tydzień wcześniej rozegrano turnieje w grach zespołowych. 28 stycznia na hali przy ul. Walki Młodych w Gołańczy nasi siatkarze: Krzysztof Prokop, Radosław Wachowiak, Paweł Bejnarowicz, Mateusz Bejnarowicz, Przemysław Woźnicki kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni, wyprzedzając Skoki i Damasławek. 2. miejsce zdobył zespół dziewcząt: Dominika Dąbrowska, Aleksandra Drobka, Marika Meller, Oliwia Cybulska, Oliwia Kołodziejczak. Natomiast 27 stycznia w OSiR w Wągrowcu naszym piłkarzom nożnym poszło trochę gorzej – zdobyli 4. miejsce: Remigiusz Ptak, Daniel Kelm, Hubert Ryłko, Patryk Poznański, Mateusz Drożdż, Andrzej Duszyński, Krystian Ciesielski.
Wszystkim drużynom dziękujemy za zdobycie jakże cennych punktów, które często decydują o wyniku całej spartakiady. W Łeknie w konkurencjach rekreacyjnych nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie wygrywając podnoszenie ciężarka w kat. powyżej 80 kg – Karol Koralewski i w kat. do 80 kg – Maciej Hojnacki. W konkurencji wędkarskiej triumfował Krzysztof Hojnacki, a Julita Wekwert okazała się najlepsza wśród kobiet. Srebrny medal w podnoszeniu ciężarka zdobyła Monika Starszak. Brązowe medale wywieźli z Łekna: Norbert Popadowski („spacer farmera”), Julka Leszczyńska (strzały na bramkę), Piotr Głochowiak (wielobój rekreacyjny), Karolina Hojnacka (wielobój rekreacyjny) i Mariusz Menciński (rzuty do celu). Na koniec odbyło się, jak zwykle bardzo emocjonujące, przeciąganie liny. Naszej drużynie w składzie: Karol Koralewski, Piotr Głochowiak, Mariusz Menciński i Norbert Popadowskiopór stawiła jedynie reprezentacja gminy Wągrowiec, ale i ona została pokonana. Nasza gminę reprezentowali również: Adam Sielecki, Iza Leszczyńska, Daria Starszak, Andrzej Hajduk, Oliwia Cybulska, Oliwia Kołodziejczak, Ireneusz Abram. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że najlepszą drużyną na spartakiadzie była ekipa gminy Gołańcz, broniąc zeszłorocznego złota! Gratulujemy! Podziękowania dla zawodników za udział!


Eligiusz Wachowiak
prezes MGZ LZS

Opublikowano: 08-02-2018

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 767