26. Finał WOŚP w gminie i mieście Gołańcz

Wspaniale zagrała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całym kraju, a także w mieście i gminie Gołańcz. Od świtu na ulicach Gołańczy oraz wioskach gminy pieniądze zbierało 80 oznaczonych identyfikatorami wolontariuszy pod konkretną opieką druhów strażaków. Skarbonki były także na zabawie tanecznej w świetlicy Stodoła oraz w czasie rozgrywek sportowych w sali ZS im. Karola Libelta. Zbiórki przebiegały spokojnie i sympatycznie, wolontariusze ogrzewali się przy ogniskach i w budynku GOK – siedzibie sztabu. Tutaj częstowano ich ciepłymi napojami i tradycyjną zupą od tradycyjnego J Sponsora. Ok. godz.  13 ( prawie) wszyscy wolontariusze i strażacy spotkali się na wspólnej fotografii. Koncert finałowy rozpoczął się o godz. 17 w wypełnionej sali Stodoła m.in. z udziałem pani wiceburmistrz Urszuli Wierzbickiej i pana Prezesa OSP Gołańcz Mariusza Poprawskiego. Pomiędzy relacjami telewizyjnymi z kraju, wspaniale - wesoło i energicznie – wystąpiły gołanieckie drużyny Zumba, czyli Chery Dance Mini i Chery Dance pod kierunkiem instr. Małgorzaty Liske, która także świetnie tańczyła razem z zumbowiczkami. Również bardzo udany występ zaprezentował duet K8, czyli Kasia i Robert z Bydgoszczy, którzy wystąpili jako goście wieczoru. Tańczący i śpiewający artyści zebrali gorące i burzliwe brawa. Zmienny i nieprzewidywalny (czyli ciekawy) przebieg miała aukcja pamiątek WOŚP i przekazanych darów. Mniejsze, większe czy wręcz duże kwoty konkretnie zasiliły łączny wynik zbiórki. Najwyższe kwoty uzyskano za: kupon na Kurs Prawa Jazdy, kubki, zegar i koszulki WOŚP, medal kolekcjonerski z podobizną Jana Pawła II, Kupon Reklamowy Głosu Wągrowieckiego, Maskotki Druha Strażaka i policyjnego Pyrka, kolarskie kostiumy,  a także inne – niektóre bardzo oryginalne – dary. Wspólne „światełko do nieba” zakończyło ten wspaniały wieczór, natomiast podliczanie zbiórki zakończyło się późno w nocy, ale za to z jakim wynikiem!!!  W sumie zebraliśmy od Państwa z terenu gminy i miasta Gołańcz kwotę 23.744 zł + walutę obcą + dwie złote obrączki. Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, druhom strażakom, wszystkim darczyńcom oraz naszym sponsorom. Wszystko co zebraliśmy dotarło już do głównego sztabu WOŚP. Dzięki Państwu ogromnie zwiększą się i wyrównają szanse w leczeniu noworodków. Raz jeszcze, wielkie i serdeczne podziękowania!!

                                                                                                       Sztab WOŚP nr 1432 & GOK

SPONSORZY WOŚP – SZTAB GOŁAŃCZ: Głos Wągrowiecki, Szkoła Jazdy JANO Janusz Wołowicz, państwo Dombek, firma Fandruk, sklep Duszek Rynek, pan Andrzej, ekipa stacji paliw MOYA, sklepy AGD PLUS, drużyna sportowa Niedźwiadki, drużyna młodzieżowa OSP Morakowo, druhowie OSP Gołańcz i drużyny z terenu gminy.

 

W Finale Orkiestry nie mogło oczywiście zabraknąć wolontariuszy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Oleszna. Udało im się zebrać 1227,31 zł oraz 14,16 euro. Ten wynik nie byłby możliwy, gdyby nie wielkie serce i ofiarność mieszkańców Oleszna, którzy chętnie wrzucali pieniążki do puszek.

A po południu wszyscy bawili się przy ognisku, a dla chętnych był turniej karciany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom Oleszna i okolic za wsparcie.


Opublikowano: 21-01-2018

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 840