MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

Niedziela 1 października 2017 roku była dniem spotkania najlepszych ciężarowców z województwa wielkopolskiego. A spotkanie to miało miejsce w nowo otwartym obiekcie sportowym w Gołańczy. Odbyły się tu po raz pierwszy oficjalne zawody w podnoszeniu ciężarów. Ponad 50 zawodniczek i zawodników walczyło o tytuł mistrza Wielkopolski młodziczek i młodzików do lat 15. Najlepszymi okazali się:
dziewczęta (wg klasyfikacji Sinclaire-a):
1. miejsce; Zuzanna Połka („Promień” Opalenica),
2. miejsce: Maria Połka („Promień” Opalenica),
3. miejsce: Olga Zielewicz („Promień” Opalenica);
chłopcy:
kat. 45: Klaudiusz Zoracki („Zamek” Gołańcz),
kat. 50: Piotr Łapacz („Zamek” Gołańcz),
kat. 62: Michał Kapłon (RCF Poznań),
kat. 69: Kacper Przybył („Budowlani Nowy Tomyśl),
kat. 77: Cyprian Bochr („Budowlani Nowy Tomyśl),
kat. +85: Szymon Lisiak („Budowlani Nowy Tomyśl).
Drużynowo zwyciężyła ekipa „Budowlanych” Nowy Tomyśl, przed „Promieniem” Opalenica i „Zamkiem” Gołańcz. Startowali również „Mieszko” Gniezno, „Kajak” Trzcianka oraz RCF Poznań. Puchary, medale i dyplomy wręczali: burmistrz Mieczysław Durski, wiceprezes PZPC Witold Dziurla oraz prezes OZPC Jerzy Nowak.
Przy okazji tych zawodów zaprezentowali się adepci tejże dyscypliny w turnieju „na technikę”. Wystąpiło 15 chłopców i 4 dziewczyny. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w składzie: Zuzanna Rybacka, Zuzanna Ślipko i Filip Kasperek. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale.
Pierwsze takie zawody po kilkunastu latach przerwy zostały przez gości oraz licznie zgromadzoną widownię ocenione bardzo wysoko. Dziękujemy za kibicowanie.
Eligiusz Wachowiak
wiceprezes GKS „Zamek” Gołańcz
ds. podnoszenia ciężarów

Opublikowano: 04-10-2017

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 653