Finał Wielkopolskiego Konkursu Kronik

15 lipca 2017 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim pow. gostyński odbył się XIX Finał Wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i XXIV Konkurs na pamiętniki, wspomnienia,opracowania i relacje "Z dziejów OSP".
We wspomnianym konkursie brała udział również kronika OSP w Olesznie autorstwa Tomasza Dembskiego, która otrzymała od komisji oceniającej tytuł "Kroniki Wzorowej" i tym samym zakwalifikowała się na konkurs krajowy , który odbędzie się 1-3 września br. w Pleszewie. Gminę Gołańcz reprezentowana była również przez MDP Morakowo - autorstwa Doroty Loose która otrzymała ocenę "Kroniki Wyróżniającej", OSP Chojna prowadzona przez Józefa Friesske która otrzymała ocenę poprawną, dyplom za udział w imieniu Józefa Frieske odebrał wiceprezes Zarządu MiG OSP w Gołańczy Mariusz Poprawski (OSP Gołańcz).Na finale wojewódzkim byli również Alicja Czajkowska i Kazimierz Czajkowski (OSP Czerlin) członkowie Wojewódzkieg Klubu Kronikarza OSP, Anna Skotowska -kronikarz OSP Morakowo oraz Jan Maćkowiak wiceprezes WKK OSP.
Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Zdzieżu w Borku Wlkp., Izbę Tradycji Kolarstwa Zawodowego "TEAM MRÓZ" oraz zabytkowe samochody strażackie i sprzęt osp.

Opublikowano: 25-07-2017

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1074