Obchody Dnia Strażaka

4 maja, który jest Dniem Strażaka. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”
- tak brzmi maksyma ze strażackich sztandarów. Pokazuje ona, że nie jest to zwyczajne działanie – lecz szlachetna służba Bogu, ludziom i Ojczyźnie.
”... Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły -
Spieszmy z pomocą – bo nie ma co zwlekać -
Rycerze Floriana – to my!...
Strażacy – druhowie
I z miasta i wsi
Czuwamy by człowiek
Bezpiecznie mógł żyć”Na obchodach św. Floriana do kościoła parafialnego w Panigrodzu, 4 maj 2017 roku, przybyły jednostki OSP z Oleszna, Lęgniszewa i Panigrodza gdzie wspólnie świętowały dzień swojego patrona. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. Jana Chrzciciela w Panigrodzu, słowa szczególnego podziękowania w kierunku wszystkich strażaków skierował ks. proboszcz Edmund Sikorski podkreślając jakie znaczenie istnienia mają Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych zapewnienia nam bezpieczeństwa.

Wspólne zdjęcie strażaków OSP z Oleszna, Panigrodza i Lęgniszewa podczas obchodów Dnia Strażaka 4 maj 2017 r. pod dzwonnicą przy kościele w Panigrodzu.


Od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy rozpoczęli 6 maja obchody Dnia Strażaka druhny i druhowie z OSP Gołańcz. Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz na parafialny cmentarz gdzie pod pomnikiem upamietniającym zmarłych strażaków zostały zapalone znicze i złożono wiązanki kwiatów. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz - Mieczysław Durski.

Opublikowano: 09-05-2017

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 843