INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY GOŁAŃCZ
w sprawie zmiany systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

Miasto i Gmina przystąpiła do wprowadzenia zmian w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, wprowadzonych ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. – o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Ustawa przenosi odpowiedzialność w tym przedmiocie na Gminę, która jest zobowiązana do odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców i ich właściwego zagospodarowania. Mieszkańcy będą wnosili opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów do Gminy. Zatem, aby właściwie przygotować się do stworzenia sprawnego i taniego systemu, Gmina musi przeanalizować, ile rzeczywiście odpadów komunalnych powstaje na naszym terenie i jaka stawka za ich odbiór oraz zagospodarowanie będzie właściwa. Temu celowi służy ankieta, którą przygotowaliśmy i kierujemy do właścicieli nieruchomości. Liczymy na zrozumienie problemu i prosimy o rzetelną odpowiedź.

Ankiety są dostępne w siedzibie urzędu (Biuro Obsługi Interesanta), na stronie internetowej tut. urzędu www.golancz.pl oraz u sołtysów. Wypełnione ankiety prosimy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Gołańczy lub odesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do pobrania:

 Ankieta SGO

 

bip g

system sms

wielkopolska innowacyjna

belka2

belka2