2017 02 12 to

Piłka nożna
Seniorzy Zamku Gołańcz przygotowują się do rundy wiosennej, która zadecyduje czy drużyna beniaminka pozostanie w klasie okręgowej. Od 26 stycznia do 21 lutego 2017 r. zawodnicy rozegrali 5 meczów kontrolnych i odbyli 7 treningów. Frekwencja na zajęciach była bardzo dobra, a trenowało i grało 34 zawodników, w tym 11 juniorów. Przeciwnikami Zamku były drużyny: Nielba Wągrowiec, Lubuszanin Trzcianka (IV liga), Leśnik Margonin, Sokół Szamocin i Łobzonka Wyrzysk. Ze względu na niesprzyjający- zimowy stan miejscowego boiska mecze odbywały się na boisku OSiR w Wągrowcu, na sztucznej murawie.
W minionym okresie, trener Łukasz Mendel sprawdzał przydatność do zespołu nowych kandydatów, m.in. 7 wychowanków z drużyny juniorów. Do drużyny Zamku powrócili dwaj wychowankowie, tj. Dawid Poznański z Orkanu Śmiłowo i Maciej Hudziński z Leśnika Margonin.
Początek rozgrywek mistrzowskich zaplanowany jest na 18 marca 2017, wówczas Zamek rozegra mecz z Unią Wapno.

XXIII Gala Piłkarska Tygodnika Nowego
W pałacu w Rzęszkowie koło Wyrzyska, 10 lutego b.r. odbyła się kolejna Gala Piłkarska zorganizowana przez redakcję Tygodnika Nowego. To najstarsza tego typu impreza piłkarska w północnej Wielkopolsce i najbardziej prestiżowa dla jej uczestników. Podczas Gali uhonorowano laureatów w różnych kategoriach, miał miejsce także bal, a gościnnie wystąpił, m.in. Jakub Herfort- zwycięzca telewizyjnego programu „Mam Talent”- 2016 r.
Wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się m.in. mieszkańcy Gołańczy. W kategorii „Objawienie Roku 2016” wyróżnienie i puchar otrzymał Radosław Mazurowski z Zamku Gołańcz, a Dawid Poznański został wybrany głosami czytelników „Najlepszym Piłkarzem Roku 2016”, grając w barwach Farmutilu-Orkan Śmiłowo. Wśród sześciu wyróżnionych w kategorii „Piłkarski Działacz Roku 2016” znalazł się także prezes Zamku Gołańcz- Wojciech Osuch.
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej Gali Piłkarskiej Tygodnika Nowego laureatami byli: Władysław Majdak- wiceprezes Zamku, Tomasz Krysiński- najskuteczniejszy napastnik Okręgu Pilskiego oraz w kategorii „Piłkarski Samorządowiec 2015” burmistrz Gołańczy Mieczysław Durski.

IMGP5549

Halowy turniej w piłce nożnej orlików o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz
Orliki Zamku Gołańcz (9-11 lat) zajęły trzecie miejsce w turnieju halowym, który odbył się 12 lutego 2017 r. w Gołańczy. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, tj.:Gwiazda Bydgoszcz, Leśnik Margonin, Sokół Damasławek, Unia Wapno, Wełna Skoki, Zamek-Goool Gołańcz/Wągrowiec, Nielba Wągrowiec i Zamek Gołańcz. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne i dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów.
Wyniki gołanieckich drużyn były różne, bowiem Zamek- Goool nie mógł zagrać w swoim optymalnym składzie- z powodu epidemii grypy, która dotknęła zawodników. Ta drużyna przegrała 3 mecze; zremisowała jeden i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Natomiast drużyna Zamku Tomasza Zielińskiego wygrała dwa mecze, tj. z Unią Wapno 2:0 i z Nielbą Wągrowiec 3:1 ((o trzecie miejsce) i dwa razy zremisowała z Margoninem 0:0 i z Wągrowcem w eliminacjach 0:0, a przegrała tylko z późniejszym mistrzem Wełną Skoki 0:2.
Turniej był okazją do przeglądu piłkarskiego „narybku” w powiecie wągrowieckim, nieoficjalnymi mistrzami powiatu. W meczu finałowym Wełna Skoki wygrała 1:0 z Sokołem Damasławek. Zamek był trzeci, a Nielba Wągrowiec zajęła czwarte miejsce w turnieju. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Bydgoszczy, Margonina, Wapna i mieszany zespół gołaniecko-wągrowiecki Zamek-Goool. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Szczepaniak ze Skoków, najlepszym bramkarzem, którego wybrali trenerzy był Jakub Stangel z Zamku, a królem strzelców całego turnieju został Ksawery Ciesielski także z Zamku, który zdobył 5 goli. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, a trzy najlepsze zespoły puchary, które wręczali: Mieczysław Durski- burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz, Przemysław Majchrzak- dyrektor Banku Spółdzielczego w Gołańczy oraz Władysław Majdak- wiceprezes Zamku Gołańcz. Podczas turnieju obecna była także Urszula Wierzbicka- sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Gołańczy oraz Wojciech Osuch-prezes GKS Zamek Gołańcz.
Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu grupy sponsorów i darczyńców, byli to m.in.: Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz, firmy: „Bronex” i „Skór-Pol” z Gołańczy, a także dzięki aktywnemu wsparciu ze strony rodziców młodych piłkarzy Zamku, którzy przygotowali smaczny poczęstunek.
Zarząd Zamku kieruje także słowa podziękowania do trenera Tomasza Zielińskiego i kierownictwa drużyny orlików, tj. do Łukasza Grygla i Pawła Piechowiaka za sprawną organizację turnieju.


bip g

system sms

wielkopolska innowacyjna

belka2

belka2